Publikacje

red.J.Wasiukiewicz: Ruch Narodowy razem z PiS? Ale ja nie jestem za „małżeństwami” homoseksualistów

J.WASIUKIEWICZRuch Narodowy razem z PiS? Ale ja nie jestem za „małżeństwami” homoseksualistów

Zostałem poproszony o napisanie tekstu, swego rodzaju odpowiedzi, czy Ruch Narodowy może pójść do wyborów razem z PiS. Zwrócił się do mnie z taką prośbą administrator blogu Ewy Stankiewicz. Wiele bowiem osób sympatyzujących z Ruchem Narodowym, dostrzegających jego witalność i świeży powiew jaki wnosi do polskiej polityki, ale widzących przede wszystkim to, że Ruch Narodowy to głównie młodzi ludzie, młodzi patrioci, a to właśnie na młodym pokoleniu można oprzeć przyszłość kraju, nie do końca rozumie dlaczego Ruch Narodowy nie przystępuje do wspólnego działania razem z PiS. Kilka miesięcy temu nawet redaktor naczelny Gazety Polskiej zadawał liderom Ruchu Narodowego czy widzą szansę na start w wyborach z list PiS. Tekst napisałem wyjaśniając te różnice, ale pisząc go nie znałem jeszcze cytatu z artykułu Zdzisława Krasnodębskiego, „jedynki” z warszawskiej listy PiS do Parlamentu Europejskiego w którym wyraźnie opowiada się on za pomysłem legalizacji w Polsce „małżeństw” homoseksualnych. Ale o tym na końcu. Poniżej zaś mój tekst z blogu Ewy Stankiewicz:

„Silna Polska w Europie” to hasło kampanii przedreferendalnej  Prawa i Sprawiedliwości z roku 2003. Hasło kampanii przed referendum ws. przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. PiS, podobnie jak PO i SLD prowadziło intensywną kampanie na „TAK” dla Polski w strukturach unijnych. „Silna Polska w bezpiecznej Europie” to hasło wyborcze Platformy Obywatelskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego. To jakby ironia losu, śmiech historii, że w zasadzie identyczne hasło jest hasłem pod którym podpisują się dwaj polityczni przeciwnicy. Dwa teoretycznie tak bardzo różniące się ugrupowania. Trochę w niepamięć poszło, że w roku 2005, kiedy wybory do parlamentu wygrał PiS te dwa ugrupowania usiadły przy stole, aby stworzyć wspólny rząd. Polityka bowiem deklarowana przez obie partie była dosyć zbliżona, szczególnie jeśli chodzi o postrzeganie Unii Europejskiej jako przyszłego superpaństwa.

Jaką mamy dzisiaj sytuację? Czy Polska jest silnym państwem, czy Europa jest bezpieczna? W tej bezpiecznej Europie prezes największej partii opozycyjnej musi mieć całodobową ochronę, która kosztuje ponad milion złotych rocznie. „Silna Polska w Europie” została poniżona w Smoleńsku, została rzucona na kolana, a Unia Europejska w tak ważnej przecież sprawie jak katastrofa smoleńska nie okazała żadnej znaczącej pomocy oprócz wysłania listów kondolencyjnych. W sprawie wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej PiS został sam i jedynie na co może liczyć to jeszcze na kilku polskich profesorów i specjalistów różnych dziedzin rozsianych po całym świecie. Wydawało się, że po tej tragedii prezes największej partii opozycyjnej ocknie się i zacznie prowadzić racjonalną politykę. Że skończą się mrzonki o budowaniu supermocarstwa europejskiego, które ma rzekomo zapewnić nam bezpieczeństwo. Kiedy w mediach PiS zżyma się na obecność niemieckich policjantów, którzy już dostali uprawnienia do zatrzymywania w Polsce (!!!) polskich kierowców to z drugiej strony nie widzi problemu, aby stworzyć wspólną armię europejską w której przecież być może nawet podstawę tej armii będą stanowili żołnierze Bundeswehry. Czy naprawdę sądzimy, że niemiecka policja i niemieckie wojsko w Polsce to jest ten rodzaj bezpieczeństwa o który nam chodzi?

Czy można też budować coś wspólnie dobrego dla przyszłości Europy z partiami, które nie tylko popierają tzw. związki partnerskie, ale wprowadzają te projekty w życie? Pederaści w Wielkiej Brytanii mogą zawierać związki „małżeńskie”  dzięki zmianom prawa jakiego dokonała rządząca partia Davida Camerona z którą PiS jest w koalicji w Parlamencie Europejskim.  Mami się Polaków, że musimy iść do Europy, że tam jest nasze miejsce, że tam jest nasza wspólnota cywilizacyjna. Jakaż to wspólnota cywilizacyjna może nas łączyć z Europą w której morduje się rocznie setki tysięcy nienarodzonych dzieci, a przodują w tym bestialstwie właśnie kraje Europy Zachodniej?

„Silna Polska w Europie” to dzisiaj 2 miliony bezrobotnych i blisko 3. milionowa emigracja i niż demograficzny. Jak możemy się czuć silni i bezpieczni jeżeli prezydent tego kraju ginie w katastrofie i nikt do dziś za to nie poniósł najmniejszej odpowiedzialności? Od ponad 20 lat prowadzona polityka zapatrzenia w Zachód i liczenia na Zachód przyniosła taki efekt, że dziś Polska jest słaba, że na arenie międzynarodowej się po prostu w praktyce nikt z jej głosem i stanowiskiem nie liczy.

Ruch Narodowy nie może uczestniczyć w tak prowadzonej polityce, nie może być kontynuatorem tej samozagłady jaką zafundowały nam „elity” III RP. W PiS jest cała masa zacnych osób, partię tę popiera wielu patriotów, ale trzeba, należy zwracać uwagę, że celem polityki prowadzonej przez lidera tej partii jest dążenie do budowy nie silnej Polski, ale silnej Unii Europejskiej. A w Unii Europejskiej dominującą rolę odgrywają Niemcy i to oni, a nie my są beneficjentem całego tego unijnego układu. Ruch Narodowy jeżeli chce mieć wpływ na politykę, jeżeli chce wywierać nacisk na zmianę obecnie prowadzonej polityki przez „elity” III RP nie może dać się skanalizować przez PiS. Tym byłby np. start liderów RN z list PiS. A taki nacisk już w sposób symboliczny Ruch Narodowy wywiera, kiedy na debatach telewizyjnych hasłem Ruchu Narodowego „Radykalna zmiana” zaczynają się posługiwać się politycy innych ugrupowań, ostatnio jeden z kandydatów PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jeżeli rzeczywiście chcemy w Polsce radykalnej zmiany obecnie prowadzonej polityki to Ruch Narodowy musi pozostać samodzielną siłą polityczną, która będzie alternatywą dla pro unijnych fanatyków.

---

A teraz wracając do prof. Zdzisława Krasnodębskiego. Otóż niemalże tuż po katastrofie smoleńskiej, w maju 2010 roku na łamach Rzeczpospolitej został opublikowany jego tekst pt. „Komorowski, czyli Polska pokorna” a w nim takie słowa:

„Jest jeszcze wiele innych rzeczy, w których Adam Michnik i ja na pewno się zgadzamy. Nie chcę Polski, w której polskość definiowana jest etnicznie, w której ludzie są dyskryminowani ze względu na swoje pochodzenie. Nie chcę Polski, w której homoseksualiści byliby prześladowani i nie mogli żyć w związkach prawnie uregulowanych. Nie chcę Polski, w której kobiety miałyby mieć gorsze szanse niż mężczyźni. Nie chcę Polski, w której panują szowinizm, antysemityzm i fanatyzm religijny. Nie chcę Polski zacofanej, zaściankowej.”

Czy rzeczywiście Ruch Narodowy może iść w jednym marszu z ugrupowaniem, które na swoich listach wystawia człowieka, który może śmiało iść w czerwcu w Paradzie Równości, ale z pewnością nie będzie z takimi ludźmi jak ja protestował przeciwko sodomickiej „tęczy”. W końcu ja jestem zacofany i zaściankowy, kiedy zamiast się cieszyć z kolorowego łuku z złożonego z kilkunastu tysięcy kolorowych kwiatków postawionego przed kościołem na Pl. Zbawiciela, najpierw biorę udział w blokadzie odbudowy tego symbolu środowisk homoseksualnych, a potem w kolejnych protestach przeciwko stawianiu tego symbolu przed kościołem. No czysty fanatyzm religijny. Ciekaw jestem co napisze startujący z piątego miejsca na liście warszawskiej Marek Jurek, który swoim nazwiskiem na warszawskiej liście PiS pracuje na Krasnodębskiego? Ciekaw jestem jak zareaguje Artur Górski, który startuje z miejsca dziewiątego tej samej listy i prowadził bardzo intensywną kampanię poprzez emaile i smsy, zachęcając do głosowania na jego osobę. Każdy głos oddany na nich pracuje de facto właśnie na lidera listy, a lider tej listy chce legalizacji małżeństw homoseksualnych. Tak, panowie, Wasze nazwiska biorą dziś udział w procesie destrukcji wartości i może nie ma udawać, że Wy macie jakąś swoją misję, bo Wasze poglądy nie mają znaczenia. „Jedynką” PiS w Warszawie nie został żaden z Was, został ten, który „Polski, w której homoseksualiści byliby prześladowani i nie mogli żyć w związkach prawnie uregulowanych”. I tak zostaliście pozamiatani.

Jerzy Wasiukiewicz

misyjne

facebook_page_plugin

Logowanie

Aktualności i publicystyka

NA LICZNE PYTANIA...odp

 w dn. 2 stycznia 2024 r. na liczne pytania o sytuację KSD odpowiadamy: od ok. 12 lat KSD nie miało szczęścia do skutecznego, silnego zarządzania, z rozmaitych przyczyn tzw. ludzkich, ale też...

02-01-2024 Publicystyka

Czytaj więcej

prawo to część kultury !

  PRAWO TO CZĘŚĆ KULTURY  Próba likwidacji polskich mediów publicznych wbrew ustawom...

02-01-2024 Aktualności

Czytaj więcej

OJCIEC MARIAN DO DZIENNIKARZY !

https://www.youtube.com/watch?v=9D573_e4yOk   Ojciec Marian do dziennikarzy.  Przypominamy na ten obecny czas, wielką próbę dla Polski. 

27-12-2023 Aktualności

Czytaj więcej

Boże Narodzenie 2023

Najserdeczniej życzymy wszystkim Czytelnikom jak i naszym Członkom KSD - wszelkich łask od Bożego Dzieciątka oraz mocy serc , pomyślności w Nowym Roku 2024! Szczęść Boże !   KSD wydawcy portalu

22-12-2023 Aktualności

Czytaj więcej

KSD - 2023

Informujemy Czytelników, że w dn. 5.XII. 2023 r. zarejestrowano w KRS wniosek o ustanowienie kuratora KRS-u do spraw formalno-prawnych KSD. Od zakonczenia kadencji ZG KSD w 2019 r. nie złozono...

22-12-2023 Aktualności

Czytaj więcej

foto relacja z Mszy św. pogrzebowej śp d…

31. X.2023 foto redl Bogusława Stanowska-Cichoń, Przew. Oddz. Kraków

31-10-2023 Aktualności

Czytaj więcej

Kondolencje z Watykanu,papież Franciszek…

„Ojciec Święty poleca śp. Wandę Półtawską miłosierdziu Bożemu”. Kondolencje z Watykanu za portalem TVP.Info -  31.X.2023 Bolesne doświadczenia II wojny światowej stały się dla prof. Wandy Półtawskiej inspiracją do aktywnej obrony godności ludzkiego...

31-10-2023 Aktualności

Czytaj więcej

Świadectwo o śp dr Wandzie Półtawskiej -…

świadectwo p. Bogusławy Stanowskiej-Cichoń, przewodniczącej Oddz. Kraków KSD ".... odeszła od nas Pani Dr Wanda Półtawska, więźniarka hitlerowskiego obozu Ravensbruck, lekarz psychiatra, niestrudzona obrończyni życia poczętego od narodzenia do naturalnej śmierci...

31-10-2023 Aktualności

Czytaj więcej

Film pt. DUŚKA - polecamy! Nieznane zdj…

DUŚKA     - Publikujemy nieznane dotąd zdjęcia z planu filmowego , 2008 r. Film dokumentalny Produkcja: Polska Rok produkcji: 2008 Barwny, 88 min Ekipa Reżyseria Wanda Różycka-Zborowska   Scenariusz Wanda Różycka-Zborowska   Zdjęcia Piotr Zarębski   Krystian Matysek   Współpraca operatorska Antoni Wojtkowiak   Aranżacja Zbigniew Zbrowski   Dźwięk Przemysław Kretkowski   Współpraca...

28-10-2023 Aktualności

Czytaj więcej

ŻYCIE DLA ŻYCIA - Wanda Półtawska

https://www.youtube.com/watch?v=aOU_eqm4i28

28-10-2023 Aktualności

Czytaj więcej

67 LAT PO ŚLUBIE - ROZMOWA Z WANDĄ I ADA…

https://youtu.be/_tY0v0hRz4E?si=qAuA3mE-opxQDTIo   ROZMOWA Z WANDĄ I ANDRZEJEM PÓŁTAWSKIM   WANDA I ANDRZEJ PÓŁTAWSCY 67 LAT PO ŚLUBIE - YOUTUBE.COM

28-10-2023 Aktualności

Czytaj więcej

Prezydent żegna dr Wandę Półtawską

Odeszła Dama Orderu Orła Białego prof. Wanda Półtawska     25 października 2023  Odeszła Dama Orderu Orła Białego Pani Profesor Wanda Półtawska. Lekarz, przyjaciółka Św. Jana Pawła II, więźniarka niemieckiego obozu koncentracyjnego w Ravensbrück...

28-10-2023 Aktualności

Czytaj więcej

wspomnienie Abp. Marka Jędraszewskiego o…

27 października 2023  WSPOMNIENIE ABP. MARKA JĘDRASZEWSKIEGO O ŚP. WANDZIE PÓŁTAWSKIEJ – Z wielkim żalem żegnamy śp. panią profesor Wandę Półtawską, mając głęboką nadzieję, że przekraczając próg wieczności, po tej drugiej stronie...

28-10-2023 Aktualności

Czytaj więcej

Kim była śp Wanda Półtawska, przyjaciół…

Nie żyje Wanda Półtawska. Kim była przyjaciółka Jana Pawła II?   ostatnia aktualizacja:25.10.2023 07:50    https://www.polskieradio.pl/39/156/artykul/2838206,nie-zyje-wanda-poltawska-kim-byla-przyjaciolka-jana-pawla-ii">Obserwuj nas na Google News - Moje przeżycia, nie tylko wojenne, były okazją, bym zrozumiała, kim jest człowiek, jaka jest jego...

28-10-2023 Aktualności

Czytaj więcej

Ostatnie Pożegnanie śp. dr Wandy Półtaws…

Pogrzeb śp. Wandy Półtawskiej odbędzie się we wtorek, 31 października br., o godz. 13.00 w Bazylice Mariackiej w Krakowie Wcześniej, o godz. 12.30, zostanie odmówiony różaniec w intencji zmarłej Pani Profesor...

28-10-2023 Aktualności

Czytaj więcej