Blog KN

Krzysztof Nagrodzki - Z listów do przyjaciół. I znajomych. Wallenrodztwo w akcji

Nasi w opozycji – czyli szczerby w antypisowskim froncie. Tak Kolego, skoro poznałeś fragment drugiego dna politycznej bieżączki (czy w końcu ktoś da mi Pulitzera za ten skrót?...), nie muszę kluczyć.

Może tylko dla bezpieczeństwa, powstrzymam się przed dalszym wymienianiem nazwisk. Oni mają jeszcze sporo do zrobienia.

Patrzę z podziwem na tych dzielnych Rycerzy (i Rycerki) z tzw. opozycji, którzy wciąż i wciąż w różnych mediach i momentach dobrej oglądalności przyprawiają rogi swoim - niby macierzystym – ugrupowaniom. Ojczyzna im tego nie może zapomnieć.

Lubisz konkrety (chociaż sam jakbyś pływał / nakazaną?/ krytą żabką… ) - no to masz w kondensacie i alfabetycznie:

Mowa nienawiści (Mn). To chyba już sobie wyjaśnialiśmy. Ale dla przypomnienia: Mn to wszystko co mówi się niechwalebnego o postępowej opozycji. I nie wolno mylić z tym, co postępowa opozycja twierdzi o obecnej władzy. Bo się należy! Pytasz czy to też robota naszych? Ależ Kolego, zrozum w końcu, że wszędzie tam gdzie widać przesadę, a nawet karykaturę, to… Rozumiemy się?...

Niepolskie koncerny medialne. Pan Redaktor z Res Publika Nowa, w TVP próbował mało poradnie dowodzić, iż dominacja obcego kapitału – przeważnie niemieckiego - w polskiej przestrzeni medialnej, to rzecz naturalna dla świata zglobalizowanego.  Skoro jednak powszechnie wiadomo, że to właśnie Niemcy potrafią dobrze pilnować u siebie narodowych interesów - również w mediach - to… Czyli kolejny nasz człowiek w akcji. Brawo!


Tzw. podstawowe wartości. Czyli okrzyki kompromitowania postępu. Wytrychy do obszaru „róbta co chceta”. Oczywiście co „chcemy” abyśwa robili sądząc, że to wasze „chceta”. To najwyższa konspiracja naszych u was.

„My chcemy innej Europy” - lat temu niemal czternaście zadeklarowano listownie do europejskiej opinii publicznej. „List zawiera apel o "inną Europę", silną politycznie, sprawnie zarządzaną, dążącą do jedności, posiadającą wspólne wartości, lecz bez nazywania ich źródła. Sygnatariusze deklarują, że nie chcą, by Polska była państwem utrudniającym integrację europejską, symbolem konserwatyzmu i partykularyzmu.”
Kogoż tam nie ma z awangardy zmian…. Ale ponieważ miało być bez nazwisk, podaję Ci jedynie link do owej epokowej deklaracji:  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Polscy-intelektualisci-chcemy-innej-Europy,wid,1602619,wiadomosc.html?ticaid=118bac

Widzisz jakie to pojemne!  I jakie daje możliwości destrukcji.
Nie nazywa się owych „wartości”, ponieważ w rewolucji nie ma nic stałego, w odróżnieniu od konserwatyzmu, który buduje na sprawdzonych fundamentach. Sapienti sat!


Smoleńsk. To jest trynd poza…zmysłowy. A przynajmniej pozaintelektualny. I pozanaukowy. Nasi u was mają tu wspaniałe osiągi! Szczególnie eksponując w zaparte moc tytanowo-elastycznej brzozy. I prostacko gromiąc niewierzących w przypadek unicestwiający 96 osób.

Zagrożenia demokracji. Pani Prezes od Sądu Najwyższego ma rację ukazując takie niebezpieczeństwo. Absolutnie!  Skoro obecna opozycja podejmuje totalną walkę z legalną władzą ustawodawczą, legalnie stanowiącą legalne prawo, to ostre sformułowanie pani profesor jest godne uznania. Ma się rozumieć, że warte więcej niż marne dziesięć tysięcy miesięcznie.  
…To nie ten kontekst?... Opacznie zrozumiałem okrzyk pani Prezes?...
E, tam! Patrz na efekt Kolego! PiSowi wciąż rośnie.

                                                                            *

„Sztuki” antychrześcijańskie. I w ogóle antychrześcijaństwo. To chyba już sobie wyjaśnialiśmy? Ale skoro chcesz - powtórzmy.  Tym razem całkiem poważnie.

Prawdziwa wielkość człowieczeństwa Kolego to odnawiająca się w pokoleniach, w każdym z nas, świadomość Wieczności. I drogi. A nie infantylne zachwyty nad podrzucanymi świecidełkami i basowanie aktualnie spreparowanym bożkom „postępu” w tzw. dialogu. W dialogu ze Złem.

Te żałosne antykatolickie*, zadęcia wynikają chyba z jakiegoś zadaniowania?...niedorozwoju intelektualnego ?..skazy psychicznej ?...kompleksu ?... A może już z nawiedzenia demonicznego ?...

Poziom antyteistycznych prób i ich uzasadniania jest taki, iż rodzi obawy o stan umysłu i duszy aktywu „otwartości”, jakby ogarnianego pomrocznością, przed którą ostrzegał św. Jan Paweł II: „Mrok zapada nad całą ziemią”, „ schodzimy na krawędź czasu”.

- Co zrobić aby nie zagubić się?
- W lewych mediach i na lewych straganach nie znajdziesz właściwej mapy. Musisz poszukać solidniejsze przewodniki.

* Potrafisz wskazać jakiegoś postępowego wytwórcę wyszydzającego np. islam? Wiedzą, że tu nie można testować owej wybiórczej  „odwagi”.

za: www.katolickie.media.pl

facebook_page_plugin

Logowanie

Aktualności i publicystyka

Krzysztof Nagrodzki - Z listu do przyjac…

Tym razem Kolego wypłyńmy na szerokie wody tutejszego i światowego postępu i załatwmy zaległości zbiorowo. Będą jak zwykle powtórzenia, do których mnie często zmuszasz nawrotami i chadzaniem w tzw. zaparte.

21-04-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki - Mianowanie na „ant…

Przyznaję - to już chodziło kilka lat temu, ale skoro ponownie wracasz Koleżanko do tych oskarżeń (Centrala każe?...)- przypomnijmy sobie.

15-04-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Zapraszamy na II Rzeszowski Bieg Trzeźwo…

Szczęść Boże Zapraszamy 1 maja br. do udziału w II Rzeszowskim Biegu Trzeźwości im. ks. Franciszka Blachnickiego. Organizatorami są: Katolickie Stowarzyszenie TABOR, Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości, Ruch Światło – Życie i Domowy...

10-04-2018 Aktualności

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Prostota i prostac…

Tak, to czasami bywa mylące. Ale nie aż tak bardzo, żebyśmy mieli alibi. Zatem spróbujmy raz jeszcze jakoś to ułożyć: Prostota to

07-04-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki - Pomiędzy „Hosanna…

Czy można nazwać krańcowe rozpiętości naszych ocen i decyzji poszukiwaniem egzystencjalnym, czy raczej uleganiem sezonowym „modom” światopoglądowym, lansowanym i narzucanym przed tutejszych akwizytorów, ogarniętym i zatrudnionych przez ukrytego, złowrogiego szefa…

30-03-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki- Wziątki polityczne

Nie Koleżanko, wiara nie jest li tylko sprawą prywatną. Z niej bowiem rodzą się idee, decyzje, postawy, czyny, oddziaływanie na rodziny, na społeczeństwo, na narody, na państwa.Ale przede wszystkim –...

25-03-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki - Z listów do przyja…

Czytam właśnie (już sporadycznie) pewien tygodnik - do nabywania którego egocentrycznie - przyznaję, ongiś Cię namówiłem - i zaczynam rozumieć, dlaczego Twoja wiedza jest nieadekwatna do naturalnych możliwości kojarzenia.

18-03-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyja…

 Nie, nie, nie mam satysfakcji z bólu bliźnich, jeno konstatuję fakt z nadzieją, że to doświadczanie zrodzi mądrość. A przynajmniej zwielokrotni szanse.

11-03-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki - Spiski, spiski, sp…

Ale się narobiło! Polska i Polacy to czołówka spisku antysemitów. Tak przynajmniej ktoś mógłby sądzić, gdyby łykał jeno głupawki serwowane w mediach postępu. Również światowego.

03-03-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyja…

 - Chroniczne !? Ano sam sprawdź i zastanów się, czy to o czym pisałem cztery lata temu: „Falowanie bieżączki”(1), „Drżączki bieżaczki (2), albo trzy lata wstecz w liście „Gorączki bieżączki”(3)...

23-02-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyja…

Człowiek, który w ekspresyjnej wypowiedzi, w rozdygotaniu polemicznym nie kojarzy, iż w dwu wypowiadanych po sobie zdaniach drugim przeczy pierwszemu - to osobnik specjalnej troski. Zatem powinien podlegać leczeniu a...

18-02-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyja…

Zmiana od dawna zaklepanej nazwy: „Polskie obozy koncentracyjne/zagłady” na zgodne z prawdą: „Niemieckie, nazistowskie obozy” nie wywołała negatywnej reakcji w Niemczech - to było oficjalne godne przyjęcie. Zaskoczył natomiast rezonans...

13-02-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Interesy, interesy…

Trynd zależy od sezonu. Trzeba ścigać elementy antyproletariackie – się ściga; antysocjalistyczne – owszem; syjonistyczne - a jakże; ogólnie wsteczne – obowiązkowo; antysemickie – z gorliwością. Jeno recydywne antypolonizmy w...

05-02-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Antysemityzm na za…

- Ciągłe wciskanie, boć jakiś czas temu mieliśmy już okazję do zastanawiania się nad stanem lewych organizmów, a dokładniej osłabionych wobec rzeczywistości intelektów, kupujących i sprzedających byle co.

03-02-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Nasz Patron

św. Franciszek Salezy
Nasz patron
św. Franciszek Salezy