Blog KN

Krzysztof Nagrodzki - Z listów do przyjaciół. I znajomych. Pustostany


Drogi Kolego, czy nie masz wrażenia, że jakaś siła wciąż cofa nas do gorszego obszaru wymiany myśli? Obszaru, czy może lepsze byłoby określenie „poziomu”. Tak – „poziom” to pojęcie zdecydowanie bardziej adekwatne , ponieważ daje szansę dostrzeżenia również miejsca w jakiej znajduje się myśl postępowa. I ogarnięci tą przypadłością jej wyznawcy. Czy ofiary. (Niepotrzebne skreślić). 

Ale przejdźmy do ulubionych przez Ciebie konkretów, które dają Ci wspaniałe szanse na kolejne…ogólniki. (Liche macie ściągaczki, Kolego, liche…)

***
Leszek Miller z Ewą Kopacz w jednym stanęli domku. Połączyła ich miłość. Miłość do prawdy. Do antypisowskiej prawdy. Zresztą co ja Ci tam będę tłumaczył – sam możesz poczytać. Lubisz wszak różne fantastyczne doniesienia. Takie newsfiction.

A już pochwaliłem waszego dawnego guru za gest, związany z incydentem drogowym z udziałem pani Premier. Widać, że to był taki spontaniczny odruch przywołany pamięcią własnego doświadczenia. Ale na więcej Centrala nie pozwoliła. I biedny Leszek musiał wrócić do szeregu. Zawsze byliście zdyscyplinowani. Czy dyscyplinowani. Nie czepiajmy się słówek.

Do doktor Ewy nigdy nie miałeś złudzeń. Powinienem po chrześcijańsku posmutnieć, ale tym razem powiem tylko: I dobrze.

***

Do naszych ludzi z opozycji – ofiarnego p. Budki, czy kilku zapalczywych niewiast - z oddaniem dołączył p. Jerzy Fedorowicz broniąc w TVP „Klątwy”- czyli kolejnego publicznego prezentowania wulgaryzmów. Właściwie powinienem napisać, że z poświeceniem rżnął… obronę tego obscenicznego mętniactwa. Widać przecie jasno, że jeżeli nie ma się talentu, wiedzy i mądrości, to w atawistycznym odruchu sięga się do „problemu genitalnego”. I nazywa - dla alibi - sztuką.

W ten sposób sztuką można nazwać wszystko: pornosztuka, sztuka oszustwa itp.
Zobacz jednak jakie są synonimy – póki co – tego (sztuka) pojęcie: Kunszt, talent, warsztat, mistrzostwo, maestria, filozofia i spróbuj dopasować do tych definicji kompleksy erotyczne owych „twórców” i lubieżnych konsumentów.
Bełkociku i pochwały głupoty, w ramach „pluralizmu” wylewa się sporo z mediów. Ale co z tego ma wyniknąć dla dobra wspólnego?...

Dobrze, że prezes Kurski dał pierwszy sygnał że nie ma kompromisów ze złem. Oby w tym wytrwać. Nie tylko TVP.

***
Kolejną histerię okraszoną wulgaryzmami, wywołuje tzw. problem in vitro. To już zakrawa na opętanie, skoro jest znana, znacznie skuteczniejsza i moralnie godziwa metoda naprotechnologii. Tu chyba nie będziemy mieli rozbieżności – wszak uczyli nas szacunku do konkretów, Kolego inżynierze!

Chociaż…
Wszak co jakiś czas wracasz czkawką ideolo do owej brzozy smoleńskiej, co to nad stal twarda i harda, ale nie będę już namawiał do zajrzenia do podręczników z wytrzymałości materiałów, do wzorów. W końcu musisz mieć jakieś alibi dla prowadzących.. No i liczysz zapewne, że Twoi profesorowie z Politechniki Krakowskiej nie dowiedzą się, jaki im wstyd przynosisz.

***

Kolego, na świecie burze, prześladowania i mordy chrześcijan jedynie za wyznawana wiarę, a wasi w tym kontekście próbują swojej (nie)wiedzy w eksponowaniu „zbrodni” chrześcijaństwa, krucjat itp. To zleżały produkt, ale tonący wszystkiego się chwyta. Mogę Cię jedynie nieskromnie odesłać do swojego starcia z owymi okryciami w opracowaniu pt „Mistyfikatoryka. Obrazki z antykatolickiej wystawy faktów, mitów i niechęci ”. Nakład co prawda wyczerpany, ale w Internecie znajdziesz. ( Np. http://www.katolickie.media.pl/polecane/58-mistyfikatoryka/279-historia-kosciola-mistyfikatoryka)

Poziom owych antykatolickich, czy antyteistycznych prób jest taki, iż może rodzić obawy o stan umysłu i duszy owego aktywu, ogarnianego jakowąś pomrocznością.

Czas na diagnozę i aplikacje stosownych leków dla leczenia tej strasznej przypadłości kurczenia mózgu i duszy. I duszy, którą – chcą czy nie chcą - lewactwo też posiada. Leczenia nie tylko objawów a przyczyn. Aby owe „pustostany” nie zasiedliło na zawsze Zło.

Tak Zło! – Bo czy szaleństwo wszelkiej lewizny przekraczające, wydawałoby się, normy, to swoiste strzeżenie ludu przed prawdziwym dojrzewaniem w człowieczeństwie, to tylko „zwykła” aberracja, swoista taktyka zwana czemuś „polityczną”, czy już opętanie?...

Wszak to też nasi bracia - ludzie. Trzeba decydować.

***
 
PS. Na koniec powiem brutalnie: Kolego, nie kombinuj i nie udawaj, że nie widzisz kwintesencji jakości ideologii i hasełek naszej i światowej lewizny. Ty już nie musisz chodzić w zaparte. Masz wszak swoje lata i zusowskie zabezpieczenia na bułkę z mlekiem. Obyś nie przedobrzył. Wasza jaczejka nie ma kluczy do Wieczności. A nawet wytrychu. Do dobrej Wieczności.

za:www.katolickie.media.pl
facebook_page_plugin

Logowanie

Aktualności i publicystyka

Krzysztof Nagrodzki - Z listu do przyjac…

Tym razem Kolego wypłyńmy na szerokie wody tutejszego i światowego postępu i załatwmy zaległości zbiorowo. Będą jak zwykle powtórzenia, do których mnie często zmuszasz nawrotami i chadzaniem w tzw. zaparte.

21-04-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki - Mianowanie na „ant…

Przyznaję - to już chodziło kilka lat temu, ale skoro ponownie wracasz Koleżanko do tych oskarżeń (Centrala każe?...)- przypomnijmy sobie.

15-04-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Zapraszamy na II Rzeszowski Bieg Trzeźwo…

Szczęść Boże Zapraszamy 1 maja br. do udziału w II Rzeszowskim Biegu Trzeźwości im. ks. Franciszka Blachnickiego. Organizatorami są: Katolickie Stowarzyszenie TABOR, Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości, Ruch Światło – Życie i Domowy...

10-04-2018 Aktualności

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Prostota i prostac…

Tak, to czasami bywa mylące. Ale nie aż tak bardzo, żebyśmy mieli alibi. Zatem spróbujmy raz jeszcze jakoś to ułożyć: Prostota to

07-04-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki - Pomiędzy „Hosanna…

Czy można nazwać krańcowe rozpiętości naszych ocen i decyzji poszukiwaniem egzystencjalnym, czy raczej uleganiem sezonowym „modom” światopoglądowym, lansowanym i narzucanym przed tutejszych akwizytorów, ogarniętym i zatrudnionych przez ukrytego, złowrogiego szefa…

30-03-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki- Wziątki polityczne

Nie Koleżanko, wiara nie jest li tylko sprawą prywatną. Z niej bowiem rodzą się idee, decyzje, postawy, czyny, oddziaływanie na rodziny, na społeczeństwo, na narody, na państwa.Ale przede wszystkim –...

25-03-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki - Z listów do przyja…

Czytam właśnie (już sporadycznie) pewien tygodnik - do nabywania którego egocentrycznie - przyznaję, ongiś Cię namówiłem - i zaczynam rozumieć, dlaczego Twoja wiedza jest nieadekwatna do naturalnych możliwości kojarzenia.

18-03-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyja…

 Nie, nie, nie mam satysfakcji z bólu bliźnich, jeno konstatuję fakt z nadzieją, że to doświadczanie zrodzi mądrość. A przynajmniej zwielokrotni szanse.

11-03-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki - Spiski, spiski, sp…

Ale się narobiło! Polska i Polacy to czołówka spisku antysemitów. Tak przynajmniej ktoś mógłby sądzić, gdyby łykał jeno głupawki serwowane w mediach postępu. Również światowego.

03-03-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyja…

 - Chroniczne !? Ano sam sprawdź i zastanów się, czy to o czym pisałem cztery lata temu: „Falowanie bieżączki”(1), „Drżączki bieżaczki (2), albo trzy lata wstecz w liście „Gorączki bieżączki”(3)...

23-02-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyja…

Człowiek, który w ekspresyjnej wypowiedzi, w rozdygotaniu polemicznym nie kojarzy, iż w dwu wypowiadanych po sobie zdaniach drugim przeczy pierwszemu - to osobnik specjalnej troski. Zatem powinien podlegać leczeniu a...

18-02-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyja…

Zmiana od dawna zaklepanej nazwy: „Polskie obozy koncentracyjne/zagłady” na zgodne z prawdą: „Niemieckie, nazistowskie obozy” nie wywołała negatywnej reakcji w Niemczech - to było oficjalne godne przyjęcie. Zaskoczył natomiast rezonans...

13-02-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Interesy, interesy…

Trynd zależy od sezonu. Trzeba ścigać elementy antyproletariackie – się ściga; antysocjalistyczne – owszem; syjonistyczne - a jakże; ogólnie wsteczne – obowiązkowo; antysemickie – z gorliwością. Jeno recydywne antypolonizmy w...

05-02-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Antysemityzm na za…

- Ciągłe wciskanie, boć jakiś czas temu mieliśmy już okazję do zastanawiania się nad stanem lewych organizmów, a dokładniej osłabionych wobec rzeczywistości intelektów, kupujących i sprzedających byle co.

03-02-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Nasz Patron

św. Franciszek Salezy
Nasz patron
św. Franciszek Salezy