Blog KN

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyjaciół. I znajomych. Dojrzewanie w procesie?

Wciąż - rzec można recydywnie - nie pomagasz mi w rozszyfrowaniu zagadki: Czy Twoje uniki i jasno rzecz nazywając "lanie wody", wynikają z jakiegoś tajnego obowiązku służbowego, przysięgi na dozgonną miłość do…no właśnie do kogo? czego? - bo przecie nie do nieboszczki partii zwanej robotniczą, czy ze zwykłego – uwiądu?

A być może z najbanalniejszej przyczyny – tj. nieszczęsnego doboru źródeł informacji, bez konfrontowania - naturalnego wszak dla homo sapiens - z innymi. I tzw. zdrową logiką. Do tego z uporem wciąż namawiam.

Z uporem, ale i nadzieją. Z pamięcią o otrzymanej dawnymi laty od mojej lubej sentencji: „Że trudno - ha- to nic, to nic – grunt to nadzieja!”

*

Tymczasem zajmijmy się bieżączką, czyli kraksą z udziałem wozu pani Premier. Napisałeś: >>Wypadek jak wypadek i sensacji by nie było gdyby nie nagromadzenie mnóstwa kłamstw i przeinaczeń ze strony pisiorów ! <<

Do tak sformułowanej oceny (poszerzonej instrukcji nadal nie ma? ....)  można dodać udramatyzowane rozwinięci: Otóż kiedy małe Seicento wyprzedza wielki wóz p. Premier, kierowca limuzyny doznaje szoku!
- Stąd to walniecie w drzewo. No i przy okazji wyłazi cała arogancja władzy! Nie szanuje polskiego drzewostanu! Co na to Liga Ochrony Przyrody!?!

Podobnej jakości są Twoje zakosy i zastanawiające nawroty ( a już wydawało się, że ulegasz logice faktów), co do tragedii smoleńskiej. Cóż, trzeba zatem przyjąć do wiadomości obowiązujący was dogmat, że rosyjska pancerno-elastyczna brzoza – jeżeli będzie potrzeba stanu - to i czołg zniszczy a nie jakieś tam  dźwigary samolotu. Niech Ci zatem brzoza tytanem będzie. Staraj się o Nobla z nowatorskich odkryć.

Zważ jednak, że kompromitujesz w jakimś tam stopniu swoją politechnikę. I to solidną.

Wrócimy do kraksy w Oświęcimiu. Nie chcę Cię totalnie przygnębiać, ale wasz były szef Leszek Miller potrafił zachować się godnie i przesłał po prostu stosowne wyrazy współczucia do Pani Beaty Szydło.

Może również dlatego, że sam przeżył ongiś dramatyczne doświadczenie z awarią helikoptera…

Zatem nie czerp z postępaków – szczególnie od jej raczkujących kadr – bo dojrzewanie jest procesem. Trudnym. Bywa bardzo trudnym. A czasami zatrzymywanym…

To może grozić każdemu, kto uzyskuje natchnienia jedynie np. z obrazkowych polsatów czy tefauenów. Czy różnych portali postępu. Wiem, bo przecie sam – bywa - czerpię. Tyle, że staram się weryfikować i konfrontować z innymi. I od razu wyłazi jakość. Czy raczej jej poziom. Sam język demaskuje.  

Owe kadry lewizny (pamiętaj jak definiuję lewiznę, w odróżnieniu od formacji prawdziwie pochylonej nad dolą człowieka) nadają takie teksty i w takiej formie, jakby byli na dopalaczach. A ich dehumanizacja wzmogła się wyraźnie – jak się nie kręć - właśnie po Smoleńsku. To nie może nie zastanawiać...

Czy to tylko „zwykłe” wypranie ?... „Zwykły” nakaz ?... Czy już opętanie?...

Stąd mój stały apel o możliwą samodzielność myślenia.
Nie ma żartów Kolego, w końcu chodzi o duszę!


***

PS. Nie zadeklarowałeś, czy raduje się Twoje lewicowe jestestwo, kiedy PiS zabiera się za bezczelne przekręty kamienicowe w Warszawie!? Przecież nie jesteś umoczony, prawda?

PS2. Ponieważ z lewackich – również międzynarodowych - tub co i rusz emitowany jest postępowy standard o zagrażającej nam (im?) katastrofie ksenofobii, szowinizmu, nacjonalizmu i czegoś tam jeszcze ze ściągawek współczesnego propagandysty, to sam przyjrzyj się, wyrywkowo wziętym, nazwiskom z polskiego parlamentu:

Tomasz Lenz- PO, Sławomir Neumann-PO, Paulina Hennig-Kloska –Nowoczesna,
Ewa Lieder-Nowoczesna, Katarzyna Lubnauer –Nowoczesna, Joanna Scheuring-Wielgus-Nowoczesna, Joanna Schmidt- Nowoczesna, Ryszard Petru („Rumun Balcerowicza”) –Nowoczesna. Tylko biedny Budka jakby odstawał… Ale nie! Borys! On ci Borys!

Czy może spotkałeś w Bundestagu lub Bundesracie Kowalskiego, Nowaka, Wiśniewskiego lub Kwiatkowskiego albo Wielisława, Radosława, czy Żelisława w Radzie Federacji Rosyjskiej ?

Więc sam widzisz jacyśmy otwarci.
Zresztą od wieków.
Oby tym razem nie skończyło się jak ongiś…
facebook_page_plugin

Logowanie

Aktualności i publicystyka

Krzysztof Nagrodzki - Z listu do przyjac…

Tym razem Kolego wypłyńmy na szerokie wody tutejszego i światowego postępu i załatwmy zaległości zbiorowo. Będą jak zwykle powtórzenia, do których mnie często zmuszasz nawrotami i chadzaniem w tzw. zaparte.

21-04-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki - Mianowanie na „ant…

Przyznaję - to już chodziło kilka lat temu, ale skoro ponownie wracasz Koleżanko do tych oskarżeń (Centrala każe?...)- przypomnijmy sobie.

15-04-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Zapraszamy na II Rzeszowski Bieg Trzeźwo…

Szczęść Boże Zapraszamy 1 maja br. do udziału w II Rzeszowskim Biegu Trzeźwości im. ks. Franciszka Blachnickiego. Organizatorami są: Katolickie Stowarzyszenie TABOR, Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości, Ruch Światło – Życie i Domowy...

10-04-2018 Aktualności

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Prostota i prostac…

Tak, to czasami bywa mylące. Ale nie aż tak bardzo, żebyśmy mieli alibi. Zatem spróbujmy raz jeszcze jakoś to ułożyć: Prostota to

07-04-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki - Pomiędzy „Hosanna…

Czy można nazwać krańcowe rozpiętości naszych ocen i decyzji poszukiwaniem egzystencjalnym, czy raczej uleganiem sezonowym „modom” światopoglądowym, lansowanym i narzucanym przed tutejszych akwizytorów, ogarniętym i zatrudnionych przez ukrytego, złowrogiego szefa…

30-03-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki- Wziątki polityczne

Nie Koleżanko, wiara nie jest li tylko sprawą prywatną. Z niej bowiem rodzą się idee, decyzje, postawy, czyny, oddziaływanie na rodziny, na społeczeństwo, na narody, na państwa.Ale przede wszystkim –...

25-03-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki - Z listów do przyja…

Czytam właśnie (już sporadycznie) pewien tygodnik - do nabywania którego egocentrycznie - przyznaję, ongiś Cię namówiłem - i zaczynam rozumieć, dlaczego Twoja wiedza jest nieadekwatna do naturalnych możliwości kojarzenia.

18-03-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyja…

 Nie, nie, nie mam satysfakcji z bólu bliźnich, jeno konstatuję fakt z nadzieją, że to doświadczanie zrodzi mądrość. A przynajmniej zwielokrotni szanse.

11-03-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki - Spiski, spiski, sp…

Ale się narobiło! Polska i Polacy to czołówka spisku antysemitów. Tak przynajmniej ktoś mógłby sądzić, gdyby łykał jeno głupawki serwowane w mediach postępu. Również światowego.

03-03-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyja…

 - Chroniczne !? Ano sam sprawdź i zastanów się, czy to o czym pisałem cztery lata temu: „Falowanie bieżączki”(1), „Drżączki bieżaczki (2), albo trzy lata wstecz w liście „Gorączki bieżączki”(3)...

23-02-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyja…

Człowiek, który w ekspresyjnej wypowiedzi, w rozdygotaniu polemicznym nie kojarzy, iż w dwu wypowiadanych po sobie zdaniach drugim przeczy pierwszemu - to osobnik specjalnej troski. Zatem powinien podlegać leczeniu a...

18-02-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyja…

Zmiana od dawna zaklepanej nazwy: „Polskie obozy koncentracyjne/zagłady” na zgodne z prawdą: „Niemieckie, nazistowskie obozy” nie wywołała negatywnej reakcji w Niemczech - to było oficjalne godne przyjęcie. Zaskoczył natomiast rezonans...

13-02-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Interesy, interesy…

Trynd zależy od sezonu. Trzeba ścigać elementy antyproletariackie – się ściga; antysocjalistyczne – owszem; syjonistyczne - a jakże; ogólnie wsteczne – obowiązkowo; antysemickie – z gorliwością. Jeno recydywne antypolonizmy w...

05-02-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Antysemityzm na za…

- Ciągłe wciskanie, boć jakiś czas temu mieliśmy już okazję do zastanawiania się nad stanem lewych organizmów, a dokładniej osłabionych wobec rzeczywistości intelektów, kupujących i sprzedających byle co.

03-02-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Nasz Patron

św. Franciszek Salezy
Nasz patron
św. Franciszek Salezy