Blog KN

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyjaciół. I znajomych. Infiltracje

Pamiętasz tą definicję prof. Feliksa Konecznego:„Cywilizacja to metoda życia zbiorowego” ?

Kiedyś zwracałem Ci już uwagę na myśli Profesora – szczególnie na tą, iż pomieszanie owych metod prowadzi do degeneracji, kiedy cywilizacja niższa infekuje wyższą. Nie można być cywilizowanym na dwa sposoby – ostrzegał Uczony. Ta świadomość wydaje się niezbędne, w czasach niesamowitej gonitwy za bieżączką i pogłębiającej się amnezji cywilizacyjnej.

Nie będę teraz owego przypomnienia i ostrzeżenia rozwijał – weź do ręki np. „O wielości cywilizacji” (chyba jeszcze masz?) i wydobądź co nie co. Łatwiej nam będzie zrozumieć owe kombinacje „postępu”, wdrażane, bądź demonstrowane przez oszołomione bojówki ustawiane na rwanie doczesności. Na bezrefleksyjną, małowiedzną (od wiedzy ? ) gonitwę, bez pamięci przeszłości i lęku przed przyszłością.

Myślę, że jeżeli zgodzisz się na to przypomnienie, łatwiejsze – i to radykalnie - będą wspólne oglądy naszego tu i teraz.Łatwiejsze dostrzegania bojówek antycywilizacyjnych i antypolskich; ich przenikania jakoby w imię postępu i wolności, a faktycznie w celu rozkładu. W dodatku, bez świadomości, iż są tylko narzędziami, które po zużyciu zostaną wyrzucone.

Wszak macie jakąś grupkę ludzi myślących i umiejących formułować – nawet polemicznie, ale rzeczowo – swoje przemyślenia, a co najważniejsze - argumenty na piśmie, a nie tylko w wiecowym wydaniu czy jednostronnej „bezpiecznej” indoktrynacji. Odwagi i wiary we własne siły! Bez kompleksów droga postępowa młodzieży od 20 do 100 lat!

***
Pewien publicysta, recenzując jeden z przejawów rozkładu – w tym wypadku na deskach teatru - ujął to radykalnie: „Polskość i katolicyzm działają na tych ludzi jak hostia na opętanych. Zaczynają wrzeszczeć, wyć zapluwać się” – „To przedstawienie złych ludzi dla innych złych ludzi. Bluźniące i zachęcające do przekraczania granic człowieczeństwa. Owoc kalkulacji, a jednak kojarzący się z opętaniem”

Można pytać: Wolność wypowiedzi, zboczona wolność czy bełkot zboczeńców to też wolność? Wolność „nadawcy”. A wolność „odbiorcy”?
I nie pisz, że to wszak dobrowolny udział.  
- Dobrowolny?  W wielu, wielu, przekazach to podstępne, dynamiczne bądź uładzone, krok po kroku wdzieranie się do przedszkoli, szkół, domów (film, radio, prasa, a szczególnie tv: „Nasza WIZJA? – TELEWIZJA! ”), do naszych umysłów – do świadomości i kodowania w podświadomości.

Taka infiltracja w umysł, wolę, czyny, to agresja, to destrukcja. To możliwość zagłady. Chyba już – tak wygląda z naszych ostatnich rozmów - zaczynasz się tego domyślać. Przynajmniej mam nadzieję…

Zatem wierzmy w ludzi i ich umiejętność odważnego intelektualnego stawania w poszukiwaniu Prawdy. Nawet jeśli początkowo lęk przed słabością wiedzy, może nakazywać ucieczkę i paraliżować.

PS. Ciekawy jestem jak widzisz i oceniasz reakcje swoich wnuków na to, co kiedyś było przez nas określane jako przyzwoite, sensowne bądź nie?...
facebook_page_plugin

Logowanie

Aktualności i publicystyka

Krzysztof Nagrodzki - Z listów do przyja…

Czytam właśnie (już sporadycznie) pewien tygodnik - do nabywania którego egocentrycznie - przyznaję, ongiś Cię namówiłem - i zaczynam rozumieć, dlaczego Twoja wiedza jest nieadekwatna do naturalnych możliwości kojarzenia.

18-03-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyja…

 Nie, nie, nie mam satysfakcji z bólu bliźnich, jeno konstatuję fakt z nadzieją, że to doświadczanie zrodzi mądrość. A przynajmniej zwielokrotni szanse.

11-03-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki - Spiski, spiski, sp…

Ale się narobiło! Polska i Polacy to czołówka spisku antysemitów. Tak przynajmniej ktoś mógłby sądzić, gdyby łykał jeno głupawki serwowane w mediach postępu. Również światowego.

03-03-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyja…

 - Chroniczne !? Ano sam sprawdź i zastanów się, czy to o czym pisałem cztery lata temu: „Falowanie bieżączki”(1), „Drżączki bieżaczki (2), albo trzy lata wstecz w liście „Gorączki bieżączki”(3)...

23-02-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyja…

Człowiek, który w ekspresyjnej wypowiedzi, w rozdygotaniu polemicznym nie kojarzy, iż w dwu wypowiadanych po sobie zdaniach drugim przeczy pierwszemu - to osobnik specjalnej troski. Zatem powinien podlegać leczeniu a...

18-02-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyja…

Zmiana od dawna zaklepanej nazwy: „Polskie obozy koncentracyjne/zagłady” na zgodne z prawdą: „Niemieckie, nazistowskie obozy” nie wywołała negatywnej reakcji w Niemczech - to było oficjalne godne przyjęcie. Zaskoczył natomiast rezonans...

13-02-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Interesy, interesy…

Trynd zależy od sezonu. Trzeba ścigać elementy antyproletariackie – się ściga; antysocjalistyczne – owszem; syjonistyczne - a jakże; ogólnie wsteczne – obowiązkowo; antysemickie – z gorliwością. Jeno recydywne antypolonizmy w...

05-02-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Antysemityzm na za…

- Ciągłe wciskanie, boć jakiś czas temu mieliśmy już okazję do zastanawiania się nad stanem lewych organizmów, a dokładniej osłabionych wobec rzeczywistości intelektów, kupujących i sprzedających byle co.

03-02-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyja…

No cóż Kolego, skoro uznałeś temat za alarmujący, nie mogę zostawić listu do zwyczajowej sobotniej korespondencji.

29-01-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyja…

Przepraszam, że w ubiegłym tygodniu zostawiłem Cię z trudnym tematem o czarnych legendach, budowanych w kategoriach strategii, kiedy tu i teraz szaleje jakaś dziwna taktyka.

29-01-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

List najmłodszej aktorki Polonijnego Tea…

List najmłodszej aktorki Polonijnego Teatru Telewizji Nicole Oszczypała (13 lat) do reżesera Witolda Rosowskiego Drogi Panie Witku Rosowski, proszę skierować ten list do Senatu Rzeczpospolitej Polskiej. Dziękuje bardzo, że mogłam...

21-01-2018 Publicystyka

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki Czarna legenda – jas…

 Od czasu do czasu gdzieś tam - w różnych konfiguracjach i pod wydumanymi preteksami - pojawia się echo oskarżeń chrześcijan, szczególnie katolików, o współudział w masowych zagładach: A to Żydów...

21-01-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyja…

"Najbardziej skrajny przypadek łamania wolności słowa od czasu komunizmu" /…/ "Czy ktoś chce, aby karać więzieniem za głoszenie poglądów o szkodliwości aborcji? Również poglądów religijnych w tym zakresie?

15-01-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki- Z listów do przyjac…

Rozumiem Twoją radochę, wręcz entuzjazm w związku z – jak rzekłeś – „szurnięciem Maciarowskiego”. Od początku minister Macierewicz stał wam kością w gardle.

13-01-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Nasz Patron

św. Franciszek Salezy
Nasz patron
św. Franciszek Salezy