Blog KN

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyjaciół. I znajomych. Męczennicy normalności

Już rozumiem Twoją powściągliwość co do konkretów. Wszak - jak widać po Przyjaciołach (u) Sowy – niczego nie można być pewnym. Podsłuchują, nagrywają, nie można się szczerze wypowiedzieć, otwarcie bluznąć, podłożyć świnię. Co za czasy! Trzeba schodzić do głębszych poziomów konspiracji. Nie ma lekko.
*
Świat się sypie – t a k i  świat. Popatrz, nawet Rosjanie was zdradzają – chodzi o nowe informacje w sprawie tragedii smoleńskiej. Szło dobrze. Brzoza. Brzoza - i koniec dyskusji! A tu jakieś ognie przy silniku przed drzewem, jakieś wybuchy…
Zastanów się, czy nie czas na zmianę optyki, bo potem może to być bardziej kłopotliwe. Po koleżeńsku radzę.
*
Zarzuciłeś mi ongiś, że jestem zbytnio proukraiński, bez pamięci o ludobójstwie na Wołyniu i Polesiu. To nieprawda. Myślę, że jeżeli Ukraina potrafiłaby się odciąć – tak jak Niemcy – od zbrodniczych działań; od okrutnych czynów swoich ludzi; od gloryfikowania OUN UPA, to droga ku zbliżeniu jest w pełni otwarta.
Problem polega jednak na jasnym odkryciu, jacy czarci tam działają, oby tylko nie dopuścić do właściwej refleksji, właściwej ekspiacji, prawdziwego pogodzenia i zbratania?...
*
Kiedyś sugerowałem, że macie w swoich namiotach agentów strasznego Kaczora. Nie trzeba innego rozpracowywania, skoro z waszego obozu wypływa to co trzeba, aby nastąpiła autodemaskacja, autokompromitacja. Teraz wystarczy tylko nagrywać i w odpowiednim czasie pokazywać ludowi jak to jest.

Oczywiście, macie i autentycznych wyznawców. To kwestia przeróżnych powiązań, uwikłań, również predyspozycji umysłowych, no i charakteru. Ten element zawsze funkcjonuje, ale nakłonienie większości ludzi do zdobywania wiedzy, używania wyobraźni i woli, dobrej woli - może przeważyć szalę.  Dlatego wciąż powtarzam: Zastanów się, w którym momencie należy zrobić skok, czy raczej wyskok, z tej taczanki…
 
Chyba że jest jakiś powróz, który utrzymuje…
Biorąc jednak pod uwagę wiek, pozycję, wydaje się, że powinniśmy mieć już zupełnie inne lęki, nadzieje, priorytety Kolego.
*
A teraz co do powagi i mądrości Postępowo Naprężonych z okienek tv i szpalt gazet.
Czasami wydaje się, że jeżeli wejdzie się wyżej, głos kierowany do mas będzie bardziej słyszalny. Teoretycznie tak, ale jest jeszcze element jakości przekazu. Dźwięk się niesie, ale sens jakby zanikał.
- Może nie był wyemitowany?
- Może to wina klatek?
Sensoszczelnych, nieprzepuszczalnych klatek ideologicznych?...
A może od początku tam była pustka, wypełniana jedynie decybelami dyrektyw?... Zwerbalizowanymi bądź nie.
Wytrenowany gorliwiec potrafi odczytać wytyczne bez słów. Na tym polega sprawność służbisty.
*
Co każe naczelnemu Newsweeka sadzić np. taki tekst: „Rządzi nami nihilizm, a konkretnie naczelny nihilista /…/ Jarosław Kaczyński /…/ jest niszczycielem prawa, norm moralnych i wspólnoty. Jest naszym Neronem /…/”  (cytowane za: Fałszywy obrońca wartości GPC 9.6.2017)

Co, kto zmusza p. Scerbe z PO do…hmm…. nietypowego, zachowania przed kamerami?...
( PiS powinien domagać się częstszej obecności jegomościa w publicznych dyskusjach – któż potrafi bardziej zniechęcać do… własnej partii iż on? )

Co każe przyjmować do publicznego epatowania na stołecznych salonach wystawowych, czy na deskach teatralnych, prymitywną antysztuką ? W dodatku godzącą w (poza smakiem) w godność człowieka czy narodu. I dziwić się protestom normalnych ludzi tej - łacińskiej – cywilizacji. Ba! Udawać umęczonych taka reakcją.

Co każe niszczyć urok kobiety, poprzez samoobnażanie indolencji intelektualnych niektórych przedstawicielek tej płci, z wysokich mównic czy w studiach tv?
- Chcesz nazwisk ? Przecież masz ogląd, chociażby przez TVP.

Co każe dziczy, przeszkadzać ludziom w godnym uczestniczeniu w nabożeństwach żałobnych, bądź w publicznym, nikomu niewadzącym, oddaniu hołdu pamięci ludziom, którzy odeszli z tego świata w tragicznych smoleńskich okolicznościach?

I w ogóle - jakie ciemne siły odczłowieczają, odbierają przytomność, godność? I pchają do zatracenia.
Jaki nakaz?
- Kwity nie do odrzucenia i strach?...
- Czy tylko ogłupiające lektury i obrazki z internacjonalnych i – a jakże! -  „postępowych” mediów?
- Koniunkturalizm bez wyobraźni i zwyczajna upadłość umysłu i charakteru?...
- „Tylko” zwykły cynizm?
A może już wędrówka szlakiem opętania ?
Jak myślisz? Co zmusza?...

PS.
Zachęcasz do skomentowania obecnej wędrówki ludu z Koranem w sercu i wskazaniami Mahometa w pamięci.
- Cóż, to nie pierwsze w historii tak masowe, rzec można inwazyjne, przemieszczanie się. Zawsze aktualne jest pytanie: „Kto i dlaczego za tym stoi?” Czy tylko nakazy religijne wojującego islamu?...
facebook_page_plugin

Logowanie

Aktualności i publicystyka

Krzysztof Nagrodzki - Z listów do przyja…

Czytam właśnie (już sporadycznie) pewien tygodnik - do nabywania którego egocentrycznie - przyznaję, ongiś Cię namówiłem - i zaczynam rozumieć, dlaczego Twoja wiedza jest nieadekwatna do naturalnych możliwości kojarzenia.

18-03-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyja…

 Nie, nie, nie mam satysfakcji z bólu bliźnich, jeno konstatuję fakt z nadzieją, że to doświadczanie zrodzi mądrość. A przynajmniej zwielokrotni szanse.

11-03-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki - Spiski, spiski, sp…

Ale się narobiło! Polska i Polacy to czołówka spisku antysemitów. Tak przynajmniej ktoś mógłby sądzić, gdyby łykał jeno głupawki serwowane w mediach postępu. Również światowego.

03-03-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyja…

 - Chroniczne !? Ano sam sprawdź i zastanów się, czy to o czym pisałem cztery lata temu: „Falowanie bieżączki”(1), „Drżączki bieżaczki (2), albo trzy lata wstecz w liście „Gorączki bieżączki”(3)...

23-02-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyja…

Człowiek, który w ekspresyjnej wypowiedzi, w rozdygotaniu polemicznym nie kojarzy, iż w dwu wypowiadanych po sobie zdaniach drugim przeczy pierwszemu - to osobnik specjalnej troski. Zatem powinien podlegać leczeniu a...

18-02-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyja…

Zmiana od dawna zaklepanej nazwy: „Polskie obozy koncentracyjne/zagłady” na zgodne z prawdą: „Niemieckie, nazistowskie obozy” nie wywołała negatywnej reakcji w Niemczech - to było oficjalne godne przyjęcie. Zaskoczył natomiast rezonans...

13-02-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Interesy, interesy…

Trynd zależy od sezonu. Trzeba ścigać elementy antyproletariackie – się ściga; antysocjalistyczne – owszem; syjonistyczne - a jakże; ogólnie wsteczne – obowiązkowo; antysemickie – z gorliwością. Jeno recydywne antypolonizmy w...

05-02-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Antysemityzm na za…

- Ciągłe wciskanie, boć jakiś czas temu mieliśmy już okazję do zastanawiania się nad stanem lewych organizmów, a dokładniej osłabionych wobec rzeczywistości intelektów, kupujących i sprzedających byle co.

03-02-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyja…

No cóż Kolego, skoro uznałeś temat za alarmujący, nie mogę zostawić listu do zwyczajowej sobotniej korespondencji.

29-01-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyja…

Przepraszam, że w ubiegłym tygodniu zostawiłem Cię z trudnym tematem o czarnych legendach, budowanych w kategoriach strategii, kiedy tu i teraz szaleje jakaś dziwna taktyka.

29-01-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

List najmłodszej aktorki Polonijnego Tea…

List najmłodszej aktorki Polonijnego Teatru Telewizji Nicole Oszczypała (13 lat) do reżesera Witolda Rosowskiego Drogi Panie Witku Rosowski, proszę skierować ten list do Senatu Rzeczpospolitej Polskiej. Dziękuje bardzo, że mogłam...

21-01-2018 Publicystyka

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki Czarna legenda – jas…

 Od czasu do czasu gdzieś tam - w różnych konfiguracjach i pod wydumanymi preteksami - pojawia się echo oskarżeń chrześcijan, szczególnie katolików, o współudział w masowych zagładach: A to Żydów...

21-01-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyja…

"Najbardziej skrajny przypadek łamania wolności słowa od czasu komunizmu" /…/ "Czy ktoś chce, aby karać więzieniem za głoszenie poglądów o szkodliwości aborcji? Również poglądów religijnych w tym zakresie?

15-01-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki- Z listów do przyjac…

Rozumiem Twoją radochę, wręcz entuzjazm w związku z – jak rzekłeś – „szurnięciem Maciarowskiego”. Od początku minister Macierewicz stał wam kością w gardle.

13-01-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Nasz Patron

św. Franciszek Salezy
Nasz patron
św. Franciszek Salezy