Blog KN

Krzysztof Nagrodzki- Z listów do przyjaciół. I znajomych. „Charyzmatyczna” pustka

Kolego, coraz bardziej przekonywany jestem powszechnie dostępnymi znakami do spiskowej teorii i praktyki rzeczywistości. Tutejszej. Chociaż nie tylko.

Pisałem Ci już o tym, że wasi to de facto nasi. Pod przykryciem. Boć przy wszystkich serwowanych bleblaniach, wrzutkach bądź wykrętach np. smoleńskich, musieliby być - pardon - głuptakami. A wszak nie są, prawda?...

Nie są przecie „charyzmatyczni” mandatariusze parlamentarni, ochoczo biegający do mediów, czy postępowi prawnicy buczący na „niesłusznych” gości na swoich zgromadzenie. Oni to robą dla sprawy. Dla ośmieszania quasi opozycyjnych partii, organizacji, swego niby sprzeciwu, siebie. I to jest poświecenie. Jedno z najwyższych! 

Zatem pozostaje do rozszyfrowania kluczowa zagadka, kto jest twardym, autentycznym, opozycyjnym destruktorem?...
Czas pokaże…
A może podpowiesz mi?
*
Tymczasem, skoro ponownie wracasz do tragedii smoleńskiej, muszę – mimo deklaracji o zaniechanie jałowizny – przypomnieć Ci kluczowe pytania. Już super poważnie!

1. Co ci wyszło z inżynierskiego wyliczenia tudzież porównania wytrzymałości brzozy i dźwigaru na ścinanie?
2. Dlaczego fragmenty samolotu były hen PRZED brzozą?
3. Dlaczego ciała różnych ofiar były tak bardzo naruszone, rozczłonkowane, mimo upadku z niewielkiej wysokości? Praktyka katastrof lotniczych dowodzi czegoś innego.
4. Skąd ślady trotylu?
5. No i skąd tyle nienawiści do Antoniego Macierewicza? Czy przypadkiem nie ze stosownej dyrektywy?...

Co prawda próbujesz wmówić, że już odpowiadałeś, że sprawa jest wyjaśniona - ale to pustosłowie. Nie zauważyłem merytorycznej repliki. Natomiast propagandowe okrzyki- kalko-skróty tak. Zatem albo odpowiesz (może jakoś tajnie, żeby twoi nie sprawdzili.... J  ), albo dalej będziesz kluczył, udowadniając że nie…możesz. Rozumiem - mus to mus. Kończymy.

*
Napisałeś: „Zauważ że jestem w dobrym towarzystwie, bp Pieronek też uważa że jest "religia Kaczyńskiego" niemająca zresztą nic wspólnego z religią chrześcijańską a miesięcznica to nic innego jak wiec polityczny!”

Tak, to trudny duchowy przypadek. I melodia. Rzec można przebrzmiała, choć powracająca, pieśń retro. Z lamusa dawnych…śpiewników. Nie stać was na nowsze wydania?... W tej tonacji można nazwać w ogóle Msze św. i „niesłuszne” modlitwy ( w tym za zmarłych ) za ,,wiece polityczne”. 
A przecież chodzi o to, aby czyny i kręcenia nie zarosły - jak pisał Wieszcz - błoną podłości.
Dlatego „lud smoleński” nie strzela a modli się. I sam widzisz jakie wywołuje wycia. Diabelskie. Tudzież inne brutalne reakcje. Również pod adresem katolickich mediów. Szczególnie popularnego Radia Maryja. (Z obowiązkowym potarzaniem starych bzdetów np. co do finansowania tej rozgłośni).
*
A ponieważ ostatnio zwróciłeś uwagę: „No i popatrz, po raz pierwszy od lat nie udało się Rosjanom przegonić chmur nad Placem Czerwonym na 1 maja !”, mogę tylko dopowiedzieć: Jako pragmatyk powinieneś w końcu dostrzec z kim trzeba trzymać! J
***
W innej tonacji polecam Ci film - unikat: „Teraz i w godzinę śmierci” reż. Mariusza Pilisa i Dariusza Walusiaka. Opowieść/dokument o sile różańca.

Zwracam też uwagę na Volkswagena Golfa wersja GTD, ze względu na zniechęcający tytuł w Gazecie Polskiej Codziennie: „Diablo dobry i piekielnie drogi” - ostrzega dziennikarz na prawicowych (!) łamach (GPC z 18.05.17).
…Diablo… Strach wsiadać…

Wiem, wiem - wy nie macie lęku przed szatanem i piekłem (chyba, że na łożu śmierci), ale na wszelki wypadek przestrzegam.
***
A teraz super poważnie! I ad personam.
- Dyskusje z Tobą wywołują ambiwalentne odczucia. Z jednej strony dają komfort dosyć łatwej przewagi; jednak – po chwili refleksji – muszą przygnębić świadomością poziomu, na którym owa nierówność się objawia.
 
Jednak jest coś, co pozytywnie odróżnia Ciebie od wielu innych. Nie zapieniasz się grubiańsko, chamsko, nie wypinasz publicznie, jeno robisz uniki. I to mimo pracowitego nadymania przez te media, które są zalecane dla kombatantów przeróżnej – starej i nowoczesnej -lewizny.
To daje nadzieję…

PS.

Kolego, jak to jest?
Komisarz Timmermans psioczy na Polskę za brak chęci otwarcia granic na oścież dla wszystkich islamistów.
Wasz guru - Michnik go zachwala.
Ty zachwycasz się giewu.
A jednocześnie przyznajesz, że popierasz nieprzyjmowanie.
Coś tu mi brak konsekwencji...
Czy na lewiźnie wszystko musi być takie pokręcone?
Z natury?...


facebook_page_plugin

Logowanie

Aktualności i publicystyka

Krzysztof Nagrodzki - Z listów do przyja…

Czytam właśnie (już sporadycznie) pewien tygodnik - do nabywania którego egocentrycznie - przyznaję, ongiś Cię namówiłem - i zaczynam rozumieć, dlaczego Twoja wiedza jest nieadekwatna do naturalnych możliwości kojarzenia.

18-03-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyja…

 Nie, nie, nie mam satysfakcji z bólu bliźnich, jeno konstatuję fakt z nadzieją, że to doświadczanie zrodzi mądrość. A przynajmniej zwielokrotni szanse.

11-03-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki - Spiski, spiski, sp…

Ale się narobiło! Polska i Polacy to czołówka spisku antysemitów. Tak przynajmniej ktoś mógłby sądzić, gdyby łykał jeno głupawki serwowane w mediach postępu. Również światowego.

03-03-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyja…

 - Chroniczne !? Ano sam sprawdź i zastanów się, czy to o czym pisałem cztery lata temu: „Falowanie bieżączki”(1), „Drżączki bieżaczki (2), albo trzy lata wstecz w liście „Gorączki bieżączki”(3)...

23-02-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyja…

Człowiek, który w ekspresyjnej wypowiedzi, w rozdygotaniu polemicznym nie kojarzy, iż w dwu wypowiadanych po sobie zdaniach drugim przeczy pierwszemu - to osobnik specjalnej troski. Zatem powinien podlegać leczeniu a...

18-02-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyja…

Zmiana od dawna zaklepanej nazwy: „Polskie obozy koncentracyjne/zagłady” na zgodne z prawdą: „Niemieckie, nazistowskie obozy” nie wywołała negatywnej reakcji w Niemczech - to było oficjalne godne przyjęcie. Zaskoczył natomiast rezonans...

13-02-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Interesy, interesy…

Trynd zależy od sezonu. Trzeba ścigać elementy antyproletariackie – się ściga; antysocjalistyczne – owszem; syjonistyczne - a jakże; ogólnie wsteczne – obowiązkowo; antysemickie – z gorliwością. Jeno recydywne antypolonizmy w...

05-02-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Antysemityzm na za…

- Ciągłe wciskanie, boć jakiś czas temu mieliśmy już okazję do zastanawiania się nad stanem lewych organizmów, a dokładniej osłabionych wobec rzeczywistości intelektów, kupujących i sprzedających byle co.

03-02-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyja…

No cóż Kolego, skoro uznałeś temat za alarmujący, nie mogę zostawić listu do zwyczajowej sobotniej korespondencji.

29-01-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyja…

Przepraszam, że w ubiegłym tygodniu zostawiłem Cię z trudnym tematem o czarnych legendach, budowanych w kategoriach strategii, kiedy tu i teraz szaleje jakaś dziwna taktyka.

29-01-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

List najmłodszej aktorki Polonijnego Tea…

List najmłodszej aktorki Polonijnego Teatru Telewizji Nicole Oszczypała (13 lat) do reżesera Witolda Rosowskiego Drogi Panie Witku Rosowski, proszę skierować ten list do Senatu Rzeczpospolitej Polskiej. Dziękuje bardzo, że mogłam...

21-01-2018 Publicystyka

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki Czarna legenda – jas…

 Od czasu do czasu gdzieś tam - w różnych konfiguracjach i pod wydumanymi preteksami - pojawia się echo oskarżeń chrześcijan, szczególnie katolików, o współudział w masowych zagładach: A to Żydów...

21-01-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyja…

"Najbardziej skrajny przypadek łamania wolności słowa od czasu komunizmu" /…/ "Czy ktoś chce, aby karać więzieniem za głoszenie poglądów o szkodliwości aborcji? Również poglądów religijnych w tym zakresie?

15-01-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki- Z listów do przyjac…

Rozumiem Twoją radochę, wręcz entuzjazm w związku z – jak rzekłeś – „szurnięciem Maciarowskiego”. Od początku minister Macierewicz stał wam kością w gardle.

13-01-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Nasz Patron

św. Franciszek Salezy
Nasz patron
św. Franciszek Salezy